Ajansımız Sağlık Spor Kongre ve Fuarında (Hestourex) Bölge İllerimizin Termal, Sağlık ve Spor Turizmi Potansiyellerini Tanıttı

Yazdır
PDF

alt

Bu yıl ilk kez düzenlenen Dünya Sağlık Spor Kongre ve Fuarı (Hestourex), Antalya Expo Center'da Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu'nun katılımıyla kapılarını ziyaretçilere açtı.

Dışişleri Bakanlığı çatısı altında Ekonomi Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı tarafından desteklenen Hestourex, 150 ülkeden 4 bin kişilik satın alma heyetinin katılımıyla 6-9 Nisan 2017 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Açılışa, Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu, KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Antalya Valisi Sayın Münir Karaloğlu, belediye başkanları, turizm, sağlık ve spor dünyasının temsilcileri katıldı.

Yeni Zelanda'dan Kanada'ya yaklaşık 4 bin alım heyetinin katıldığı fuarda 4 gün boyunca TR33 Bölgesi illerinin tanıtımı için Ajansımız tarafından tahsis edilen stantta Bölgemizin termal, sağlık ve spor turizmi ile doğa, tarihi ve kültürel değerleri tanıtıldı.

Fuarda Bölgemizi temsilen İl Kültür ve Turizm Müdürleri, Yatırım Destek Ofisi İl Koordinatörlerimiz, AKÜ ve DPÜ Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanelerinin yetkilileri ile ilimizde termal ve sağlık turizmi alanında faaliyet gösteren özel sektör temsilcileri yer aldı. Sağlık turizmine yönelik gerek hastanelerimizin gerekse termal işletmelerimizin etkin tanıtımının yapıldığı fuarda standımızı ziyaret eden Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’na Kütahya’nın sembollerinden çini tabak ve Afyonkarahisar’ın sembollerinden Karahisar Kalesi tablosu takdim edildi. 

 

Resim Galerisi

alt
alt
alt
alt
alt