8. Van Doğu Anadolu Turizm ve Seyahat Fuarı’na Katıldık

Yazdır
PDF

alt

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın himayelerinde, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı, Van Valiliği, Van Büyük Şehir Belediyesi'nin destekleriyle organize edilen 8. Van Doğu Anadolu Turizm ve Seyahat Fuarı 28 Eylül – 1 Ekim 2017 tarihleri arasında Van, Ortadoğu Expo Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Fuarın açılışına, Van Valisi Murat Zorluoğlu, TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, İpekyolu Kaymakamı Cemil Öztürk, Edremit Kaymakamı Atıf Çiçekli, Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe, Gevaş Belediye Başkanı Sinan Hakan, Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necdet Takva, kamu kurum müdürleri ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

Amacı, Türkiye turizmini Ortadoğu’ya tanıtmak, yeni pazar ağları oluşturmak, bölge ve ülke ekonomisine katkı sağlamak olan fuara 100'ü aşkın firma, 35 ilin Kültür ve Turizm Müdürlüğü, 5 Kalkınma Ajansı ile İran'dan 2 belediye katılım sağladı. Başta İran olmak üzere farklı ülkelerden gelen ziyaretçiler ile turizm profesyonelleri, ülke turizminin çeşitliliğine destek vermek ve işbirliği olanaklarını değerlendirmek amacıyla fuarda bir araya geldiler.

TR33 Bölgesi illerinin tanıtımı için Ajansımız tarafından tahsis edilen stantta Bölgemizin tarihi, kültürel ve turizm değerleri tanıtıldı. Ayrıca tur operatörleri ve acentelerle görüşmeler yapıldı.

Resim Galerisi

alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt