afyonkarahisar yegep tarim maden cevre enerji kutahya yegep tarim maden cevre enerji goc nedenleri anketi   
    manisa yegep tarim maden cevre enerji usak yegep tarim maden cevre enerji
  2017-02 UGE Başvurusu İçin Tıklayınız.   2017 Yılı Teknik Destek Programı İçin Tıklayınız.   KAYS Portalı İçin Tıklayınız. Yerel Ekonomik Gelişme Programları (YEGEP) İçin Tıklayınız. TR33 Bölgesi Bölge Planı 2014-2023 İçin Tıklayınız.
 

Biz,

 • dinamik bir takım ruhuna sahip,
 • kaliteli hizmet sunan,
 • öğrenen ve öğreten,
 • başlattığı her girişimi Zafer`le taçlandıran bir ekibiz.

T.C. Zafer Kalkınma Ajansı*, Afyonkarahisar, Kütahya, Manisa ve Uşak illerimizi kapsayan ve ‘TR33’ olarak sınıflandırılan bölgede hizmet vermek üzere 14.7.2009 tarihli Bakanlar Kurulu Kararı ile kurulmuş olup, ülke genelinde faaliyet gösteren 26 Kalkınma Ajansı arasındaki yerini almıştır.

 

Yeni Bir Cazibe Merkezi

Sanayi, Tarım ve Turizm sektörlerinin pek çok kolunda iddialı, üreten, gelişen ve yenileşen bir bölgedir TR33.

Farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış, kuruluşun ve kurtuluşun bölgesi TR33, güçlü girişimcilik geleneği ve zengin doğal & beşeri kaynakları ile geleceğin cazibe merkezi olmak yolunda hızlı ve güvenilir adımlarla ilerliyor.


Yenilikçi ve Katılımcı Planlama

Afyonkarahisar, Kütahya, Uşak ve Manisa illerinin oluşturduğu TR33 Bölgesi'nin geleceğini planlıyoruz. TR33 Bölgesi 2014-2023 Bölge Planı'nda yer alan

"Ekolojik dengeyi gözeten, bilgi temelli ekonomisi ile katma değer yaratan, rekabet gücü ve yaşam kalitesi artan, dengeli büyüyen, gelişen ve öğrenen bölge"

vizyonuna ulaşmak için tüm yerel aktörlerle işbirliği içerisinde çalışıyoruz.

Proje Sizden, Destek Bizden

Fikirler projeye, projeler yatırıma dönüşüyor...

Özel sektör, kamu kesmi ve sivili toplum kuruluşlarının projelerini hayata geçiriyoruz. Temel destek mekanizmalarımız:

 • Proje Teklif Çağrısı
 • Teknik Desteği
 • Doğrudan Faaliyet Desteği
 • Güdümlü Proje Desteği
 • Faiz ve Faizsiz Kredi Desteği

Kazançlı Yatırım Kapısı

Yatırımcılar kazanıyor, TR33 Bölgesi kalkınıyor...

TR33 Bölgesi cazip yatırım ortamı ile yatırımcılara ciddi fırsatlar sunuyor.

Yatırım Destek Ofislerimiz, fikir aşaması da dahi olmak üzere yatırımın her aşamasında yerli ve yabancı yatırımcılara ücretsiz danışmanlık hizmeti sunuyor.


T.C. Zafer Kalkınma Ajansı

Menu type not exists!

HaberlerÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Program Otoritesi, Kütahya Belediyesi, Akhisar Belediyesi ve Ajansımız ile ortak yürütülen Ön Yargıdan İstihdama Sosyal Değişim Projesi tamamlandı.
Kütahya, 31 Ekim 2017 tarihinde ilan edilen yeni UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı üyeleri arasında yer alarak, Zanaat ve Halk Sanatları alanında Yaratıcı Şehir unvanını almaya hak kazandı.
Ajansımızın 2017-10 sayılı Yönetim Kurulu Toplantısı 31 Ekim 2017 tarihinde Manisa ili Anemon Otel’de yapılmıştır.
Kütahya’nın ekonomik durumunu ve potansiyelini, devam eden kamu ve özel sektör yatırımları ile istihdam konularını değerlendirmek amacıyla düzenlenen 2. İl Ekonomi Toplantısı Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde düzenlenmiştir.
UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı çerçevesinde geliştirilen uluslararası girişimlere bir yenisi daha eklendi.
Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Meslek Yüksek Okulu, Kütahya Belediyesi, Ajansımız ve Dumlupınar Üniversitesi Çini, Seramik Araştırma Merkezi iş birliğiyle düzenlenen ‘Uluslararası Dumlupınar Çini Şenliği’ törenle başladı.
Ajansımızın koordinasyonunda geliştirilen ve İscehisar Mermer İhtisas OSB’nin proje yürütücüsü olduğu “Mermerde Yüksek Verim Yüksek Katma Değer” Projesi’nin Proje Başlangıç ve Proje Mutabakat Toplantısı Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz’ın başkanlığında yapıldı.
Ajansımızın faydalanıcısı olduğu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığının sözleşme makamı olarak yer aldığı Zafer-İN Operasyonu (TR33 Bölgesi’ndeki İşveren ve İşçilerin Uyum Yeteneğinin Arttırılması Teknik Destek Projesi) Kapanış Konferansı, 3 Ekim 2017 tarihinde Afyonkarahisar Akrones Otel’de düzenlendi.
Ajansımızın 2017-09 sayılı Yönetim Kurulu Toplantısı 03 Ekim 2017 tarihinde Afyonkarahisar ili Akrones Otel’de yapılmıştır.
T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın himayelerinde, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı, Van Valiliği, Van Büyük Şehir Belediyesi'nin destekleriyle organize edilen 8. Van Doğu Anadolu Turizm ve Seyahat Fuarı 28 Eylül – 1 Ekim 2017 tarihleri arasında Van, Ortadoğu Expo Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.
 
 
 
 
 •  
   
   
   
   
   
 •  
   
   
   
   
   
 •  
   
   
   
   
   
 •  
   
   
   
   
   
 •  
   
   
   
   
   
 •  
   
   
   
   
   
 •  
   
   
   
   
   
 •  
   
   
   
   
   
 •  
   
   
   
   
   
 •